WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU

Kiedy funkcjonowanie dziecka budzi niepokój rodzica

Rodzicu, udaj się z dzieckiem do lekarza specjalisty (neurolog/psychiatra). Jeżeli istnieje taka konieczność, lekarz wyda ZAŚWIADCZENIE LEKARSKIE stwierdzające opóźnienie/zaburzenie rozwoju, które jest podstawą do wydania opinii WWR. Konieczne jest, aby lekarz wyszczególnił rodzaj zaburzenia lub niepełnosprawności oraz stwierdził potrzebę wczesnego wspomagania rozwoju ze względu na jedną lub kilka następujących przyczyn: 

opóźniony lub zaburzony rozwój psychoruchowy (częsty i skuteczny argument), 

niepełnosprawność ruchową, w tym z afazją, 

niepełnosprawność intelektualną, 

niepełnosprawność sprzężoną, 

Autyzm / Zespół Aspergera, 

zaburzenia wzroku, słuchu, mowy. 

Pójdź do rejonowej Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Zgłoś dziecko na diagnozę. Wypełnij wniosek o wydanie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju. Dołącz do wniosku dokumenty (ZAŚWIADCZENIE LEKARSKIE stwierdzające potrzebę wczesnego wspomagania rozwoju, wcześniejsze opinie psychologiczne lub pedagogiczne – jeżeli są oraz dokumenty medyczne). Poradnia powinna w ciągu 30 dni od złożenia wniosku wydać opinię. 

Pozostało odebranie OPINII O POTRZEBIE WCZESNEGO WSPOMAGANIA ROZWOJU z Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. 

Przyjdź z opinią do PAKA Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zduńskiej Woli. Tu zespół specjalistów podejmie właściwe działania diagnostyczne oraz terapeutyczne, mające na celu poprawę funkcjonowania w obszarze rozwojowym, w którym dziecko prezentuje opóźnienia. Otrzymasz informacje o ilości godzin i rodzaju przyznanej terapii. 

GOTOWE!

Od tej chwili możecie BEZPŁATNIE korzystać z programu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w naszej placówce.